Araba Almak İçin En Uygun Kredi Hangisidir?

Kendine ait yeni bir araba almak isteyen kişiler, nakit ihtiyaçlarını gidermek için bankalara başvurur. Bankalarda nakit ihtiyaçlarını gidermek için farklı kredi türleri vardır. İsteyen kişiler araba almak için doğrudan ihtiyaç kredilerine de başvurabilir. Ancak ‘araba almak için en uygun kredi hangisidir?‘ sorusunu yönelten kişilerin mutlaka taşıt kredilerine yönelmesi gerekiyor. Zira taşıt kredileri doğrudan araç sahibi olmak isteyen kişiler için üretilmiştir. Bu kredi türündeki faizler, ihtiyaç kredilerine göre sizler için daha kazançlı olacaktır.

Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Taşıt kredilerinde uygulanan faizler, bankalar ve devlet tarafından ortaklaşa belirlenir. Bu konuda vatandaşlar yoğun şekilde araç almaya teşvik edildiği için, son yıllarda kredi faizlerinde azalmalar görülüyor. Taşıt kredilerinde güncel olarak uygulanan en düşük faiz oranı %1,26 seviyelerindedir. Alacağınız kredinin toplam tutarına ve aylık vade sayısına göre bu oran %1,30 düzeyine kadar yükselebilir.

Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Taşıt kredilerine doğrudan internet üzerinden ya da SMS kanalından ön başvuru yapabilirsiniz. Ön başvuru kabul edildiği zaman bankalar sizleri şubeye davet eder ve krediye kesin ona vermeniz istenir. Bu aşamada bankaya teslim etmeniz gereken bazı evraklar olacaktır. Bu evrakları teslim ettikten sonra kredi başvurunuz alınmış olacaktır. Taşıt kredilerinin en avantajlı noktalarından birisi, ikinci el araçlara da kredi veriliyor olmasıdır. Yani sadece sıfır araçlar için değil, belirli yaş sınırlarına uyan ikinci el araçlar için de kredi başvurusu yapabilirsiniz. Satın alacağınız araç 8-10 yaşından daha büyük değilse, bankaya kredi başvurusu verebilirsiniz.

Taşıt Kredisi Başvurusunda Gereken Belgeler

Taşıt kredisi başvurularını yapmak için şubeye giden kişilerin, belgeleri önceden hazırlaması gerekir. Böylece başvuru süreci daha hızlı ilerleyecektir. Başvuruya giderken öncelikle; nüfus cüzdanını ve gelir belgesini hazırlayın. Satın alınmak istenen araç sıfır ise, bankanız sizlerden proforma faturayı talep edecektir. İkinci el araçlarda ise ruhsat fotokopisini bankaya beyan etmek yeterlidir. Bu belgeleri hazırladıktan sonra şubeden bir kredi başvuru formu alırsınız. Başvuru formunu eksiksiz şekilde doldurarak kredi dosyasına ekleyin. Böylece gerekli tüm evraklar tamamlanmış olacaktır.

İLGİLİ:  Kurban Bayramı İçin Bankaların Kredi Kampanyaları !
1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 dışında5)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*