Ev Kredisi için Kefil Lazım mıdır?

Kredi ihtiyacınız için günümüz bankacılık sisteminde pek çok yenilik ve kolaylık varken ev kredisi için kefil lazım mıdır? sorusu insanların kafasını karıştırmaya devam ediyor. Bununla birlikte hangi bankadan, ne kadar krediyi, kaç taksit ve hangi faiz oranlarıyla alabilecek olmanız tek tek gidip sorgulatmanız gereken bir durum gibi gözükse de internet bankacılığı sayesinde de işlemlerimizi yapabiliyor olmamız daha kolay bir hal almıştır.

Kredi Çekebilmek İçin Gerekli Koşullar

Kredi çekebilmek için temel şartımız aylık gelirinizin olmasıdır. Aylık gelir olmadan yüklü bir miktarda krediyi bankanın size kullandırtması söz konusu değildir. Önemli olan aylık gelirinizle orantılı olarak hazırlanmış taksit tutarlarının ödeme gücünüzle orantılı olmasıdır. Ödemenizin mümkün olmadığı bir krediyi bankanın size sunması mümkün değildir açıkcası. Bununla birlikte aylık gelirinize bağlı olarak bazı bankalar özellikle devlet bankaları kefil şartı koymuşlardır. Özellikle tercih edilen kefilin emekli olması kredinin çıkma olasılığını daha da kolaylaştırmaktadır. Ayrıca çekeceğiniz kredi miktarı, satın almak istediğiniz evin ekspertiz değeri, aylık ödemeyi istediğiniz taksit tutarları kredinin çekilmesi aşamasını kolaylaştıracak önemli hususlardır. Bazı bankalar ev kredisi için kefil istemezken, faiz oranları da diğer bankalara göre bir miktar yüksek kalmaktadır.

Kredi Çekerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kredi çekeceğiniz bankanın size sunduğu faiz oranları dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisidir. Uzun vadelerde krediler neredeyse iki katı geri ödeme planıyla onayınıza sunulabiliyor. Aynı tutarda daha uygun faiz oranlarına sahip bankalardan destek alabilirsiniz. Başvuru için genelde şubeye gitmeniz gerekirken internet üzerinden kredi notunuzu öğrendikten sonra size kredi çıkıp çıkamayacağı konusunda müşteri hizmetlerinden de bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bazı bankalar gereksiz yapılan sigortalarla da müşterilerine fazlasıyla dosya ve sigorta masrafı çıkartabilmektedir. Bu konularda da araştırmanızı doğru bir şekilde yaparak yasal haklarınızı sigorta yaptırıp yaptırmama ile ilgili zorunluluklarınızı bilerek başvurunuzu yapmanız iki taraf içinde daha sağlıklı bir anlaşmanın temelini atmanızda fayda sağlayacaktır. İnternette bankaların faiz oranlarını kredi kullanma şartlarını ayrıntılarıyla inceleme fırsatınız bulunmaktadır. Gerekli araştırmayı yaptıktan sonra gelirinize en uygun krediyi seçme şansına sahipsiniz.

İLGİLİ:  Çiftçi Kredisi ( Tarım Kredisi ) Almak İsteyenler için Gereken Bilgiler
1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 dışında5)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*