Faturalı Hatlara Kredi İmkanı ( Nakit Para )

Faturalı hatlara kredi imkanı sunan yeni finans şirketleri, düşük faiz, kolay kullanım ve geri ödemesi sizleri yormayacak vade seçenekleri ile sizlere sunuluyor. Başvuruda bulunabileceğiniz bu kredi sayesinde tüm faturalı hat sahiplerinin sicillerinde sıkıntı olsa bile nakit ihtiyaçlarını çözme şansları bulunuyor. Kredi puanım düşük diyerek ümitsizliğe kapılan insanların bu kredi seçeneği sayesinde yüzleri gülüyor ve diledikleri zaman faturalı hat üzerine nakit krediyi hızlı bir şekilde kullanabiliyor. Dünyanın her yerinde hızla büyüyen kredi sektörünün her geçen gün yeni bir seçenek ortaya çıkartması şaşıracak bir işlem değil. Bu yeni finans kuruluşlarının tek amacı insanların hem ihtiyaçlarını karşılayacak parayı sağlamak, hemde bu sayede kazançlarını düzenli bir yükseliş ile katlamaktır. Hem insanlar ihtiyacını görebiliyor, hemde bu yeni firmalar müşteri potansiyelini yükselterek daha çok para kazanma şansına sahip oluyor. Düşük faizler ile verilen krediler bile bu sistemde çoğul rakama vurulduğunda çok büyük bir gelir elde etme olanağı sağlıyor. Durum böyle olunca sicili bozuk olan müşteriler için faturalı hat üzerine çıkan kredi seçeneği ön plana çıkıyor.

Faturalı Hatta Kredi

Son zamanlarda pek sık karşılaştığımız bir durum olarak ilgi çeken ”faturalı hatta kredi” seçeneği büyük ilgi görmeye başlamıştır. Peki nedir bu faturalı hat kredisi ? işte sizlere bu konuda aydınlatıcı bir bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle bazı kuruluşların sunduğu bu seçenek bankalar tarafından sağlanan bir sistem değildir. Faturalı hattınız üzerinden bazı bayiler sizlere telefon aldırıyor ve bu telefonun parasından kar oranını ayırıyor ve örnek olarak 6000 TL değerinde bir telefon için size 5000 TL veriyor ve geri kalanını siz eşit taksitler ile operatörünüze ödüyorsunuz. Bayilerin direk alış fiyatlarının daha uygun olması nedeni ile kazandıkları para daha fazla olmakta ve bu şekilde hem size kredi kullandırmış gibi hissettiriyor, hemde bu sayede telefon satmış gibi kar etmiş oluyorlar. Kısacası sizlere telefon aldırıp, eşit taksitler ile ödemenizi sağlıyor ve bir yandan para kazanan taraf oluyorlar.

Faturalı Hattım İle Nasıl Kredi Kullanırım ?

Bankalara başvurdunuz, kredi talepleriniz ret edildi ve acil paraya ihtiyacınız’mı var ? Son çare olarak kullanmanızı önerdiğimiz bu seçeneği nasıl uygulayacağınız hakkında sizlere kısa bir bilgi verelim. İlk öncelik İnternet üzerinden sizlere sunulan seçenekleri bir kenarı bırakın ve hemen sizlere en yakın bir GSM operatör bayisine giderek telefon almak istediğinizi söyleyin. ( Bunun için faturalarınızı en az 6 ay düzenli ödemiş olmalısınız ) Alacağınız telefonun sizin kredinize göre belirlendiğini’de unutmayalım. Bayiden ne kadar ihtiyacınız var ise o fiyatların biraz üstünde telefon almaya çalışın. Sizlere 24 aya kadar sunulan vade seçeneklerinden bahsedilecek ve son çıkan akıllı telefonlar dahil istediğinizi alabileceksiniz. Telefonunuzu teslim aldıktan sonra güvendiğiniz, tanıdığınız bir telefoncu dükkanına uğrayın ve kutusunu açmadan sıfır olan cihaz için ne kadar para vereceklerini karşılaştırın. Sizlere en yüksek fiyatı veren telefoncuya satışınızı yaptıktan sonra nakit paranızı cebinize katabilir, ihtiyaçlarınızı karşıladıktan sonra aylık yaptığınız düzenli taksit miktarını operatörünüze her ay faturanıza ek gelecek şekilde ödemeye başlayabilirsiniz. Bu seçenek sizlere daha faydalı olacak ve bankalardan kredi çekmiş gibi fazla faiz ödemeden ihtiyacınızı görebileceksiniz.

İLGİLİ:  Kredi Çekemiyorum Acil Para Lazım Ne Yapabilirim ?

Kredi Puanımı Nasıl Yükseltirim ?

Satın alacağınız telefon için krediniz yetmiyor ve daha yüksek puana nasıl sahip olabilirim ? diyor iseniz dikkatli okuyunuz. Öncelikle her operatör düzenli ödenen faturalarınızı göz önüne alarak sizlere bir kredi tutarı belirler. Eğer hattınız devamlı kesintiye uğruyor ve borcunuzu ödeyemiyor iseniz kredi skoru 0 TL olacaktır. Bunun için kredi puanınızı yükseltme yollarına hemen başvurmalı ve her gelen faturanızı gününden önde ödeyerek puanınızı yükseltmelisiniz. En az 6 ay ödediğiniz faturanız sayesinde istediğiniz telefonu almaya hak kazanma şansınız daha yüksek olacak ve krediniz daha fazla olacaktır. Skorunuzu yükseltme yöntemlerinden bir kaçı ise şu şekildedir:

  • Kredi Kartı ile otomatik ödeme talimatı.
  • Güncel faturanızı son ödeme tarihinden önce ödemek.
  • Yüksek tutarlı faturalarınızı aksatmamak.

Yukarıda belirttiğimiz seçenekleri uygulamanız durumunda istediğiniz telefonu fiyatı ne olur ise olsun kolaylıkla alabilecek, istediğiniz yerde en fazla 500 TL zarar edeceğiniz şekilde satabileceksiniz. Hat üzerine kredi seçeneği sayesinde biraz’da olsa nakit ihtiyacınızı karşılamanız adına bu bilgilendirmeyi sizlere yapmakta fayda görüyoruz. Eğer içeriğimizi beğendiyseniz bir yorum bırakarak bizlere fikrinizi ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

NOT: Satın aldığınız telefon bedeli piyasa bedelinin en fazla 500 TL altına başka bir bayiye satılır. Bunun içinde yaptırdığınız taksit sayısına göre belirlenen faiz miktarı dahil değildir. Nakit fiyatının üzerinden hesap yaparak en fazla dediğimiz miktar kadar bir zarar etmiş oluyor ve diğer türlü banka ile eş değer olan faizinizi kendiniz ödüyorsunuz.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 dışında5)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*