İş Cep Uygulaması Hakkında Genel Bilgiler

İş Cep Hakkında Bilgiler

Merhaba arkadaşlar, İş cep adından da anlaşılacağı gibi her nerede olursanız olun cep telefonlarınızdan finans işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.İş bankasının müşterilerine sunmuş olduğu bu imkan sayesinde her şey daha kolay hale geliyor. Daha önceki bir makalemizde internet bankacılığından bahsetmiştik bu uygulamada internet ile çalışıyor ama sadece cep telefonunuza özel uygulamadır. İş bankası müşterileri bu uygulamayı cep telefonlarına kurarak vadeli,vadesiz hesaplarını kontrol edebilir, para transferi ve fatura ödeme işlemlerinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İş Cep Uygulamasını Nasıl Kullanırım?
İş cep uygulamasını kullanan çok sayıda iş bankası müşterisi bulunmaktadır. Bu uygulamayı iş bankasının resmi wep sitesi olan www.isbank.com.tr adresinden indirebilirsiniz. Android veya ios yazılımlı cep telefonlarınızın web tarayıcısına www.isbank.com.tr/indir yazarak uygulamayı indirip kurabilirsiniz. Ayrıca kullandığınız telefon yazılımına göre play store yada apple store uygulama aramasına iş cep yazarak kurabilirsiniz. Uygulamayı telefonunuza indirip kurduktan sonra;
1-Müşteri numarası ve Şifre alanı: Bu alan uygulamayı yüklediğiniz an karşılaşacağınız ekran bu bilgileri ister iş bankanızdan aldığınız iş cep için müşteri numaranızı ve şifrenizi giriş yaparak işlemlerinizi görebilirsiniz.
2-Hatırla Butonu: Giriş yaptıktan sonra ekranı sağa kaydırdığınızda hatırla butonunu göreceksiniz eğer onu tıklarsanız telefonunuz bilgilerinizi kayıt edecektir ve her giriş yaptığınızda tekrar size sormayacaktır. Eğer telefonunuzun bilgilerini hatırlamasını istemiyorsanız o kutuyu boş bırakmanız yeterli olacaktır.
3- Şifremi unuttum / Şifrem yok Butonu: İş bank müşterileri cep telefonunuza anlattığımız şekilde uygulamayı indirip kurdunuz ama şifrenizi unutmuş olabilir yada hala şifre almamış olabilirsiniz işte bu butonu tıklayarak unuttuğunuz şifrenizi öğrenebilir yada yeni şifre alabilirsiniz.
Sol Menu Seçenekleri
a- Ana sayfa Menusu: 1,2 ve 3 maddelerindeki işlemleri yaptığınız zaman sol tarafa menu açılacak, en başta ana sayfa menusu sayfaları dolaşırken ana sayfa menusu ne tıkladığınız da direkt giriş sayfasına dönebilirsiniz.
b- Hesaplarım Menusu: Bu menu de bankanız daki hesaplarınızı görebilir hareketlerinizi takip edip hesap açabillir yada kapatabilirsiniz.
c- Para Aktarma Menusu: Zaten biliyorsunuz hesaplarınızdaki parayı eft yada havale yoluyla transfer edebilirsiniz. Bu transfere döviz işlemlerinizde dahildir.
d- Kartlarım Menusu: Bankanıza ait kredi kartlarınız varsa o kart üzerinden borçlarınızı ödeyebilir, kartınızla ilgili sorun çıkarsa (bloke,çalıntı,kayıp) gibi bildirimlerde bulunabilirsiniz.
e- Yatırım Menusu: Borsa yada altın,döviz gibi yatırımlarınızı bu menuden yapabilirsiniz.
f-  Ödemeler Menusu: Fatura yada kontur yükleme adınıza ödenmemiş borcunuz veya cezanız varsa bu menuyu kullanabilirsiniz.
g- Krediler Menusu: Kredi başvuru yapabileceğiniz yada çektiğiniz kredi varsa hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
h- Para Çekme ve Yatırma Menusu: Hesabınızdan para çekme ve yatırma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
ı-  Başvurular Menusu: Kredi kart yada kredilerinizi başvurularınızı takip edebilir sniniz.
i-  Sosyal Hesaplar Menusu: Ekrandaki yönlendirmeleri takip edere arkadaşlarınız için hediyeler sipariş edebilirsiniz.
J-  Destek Hattı Menusu: Diğer maddelerde gördüğünüz gibi iş cep uygulamasıyla her türlü finans işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz ama olur da takıldığınız yada yanlış bir işlem yaptınız bu menuyu kullanarak müşteri temsilcinizle iletişime geçerek yardım alabilirsiniz.
k- Çıkış Menusu: İş cep uygulamasıyla her işinizi hallettiniz güvenli bir şekilde çıkış yaparak uygulamayı kapatabilirsiniz.

İLGİLİ:  Repo ve Repo Çeşitleri Hakkında Neler Biliyoruz?

Yukarıda iş cep uygulamasını cep telefonumuza nasıl indireceğimizi ve nasıl kullanacağımızı maddeler halinde detaylı bir şekilde anlatmış olduk. Eğer iş cep uygulamasını son sistem bir cep telefonunuzda kullanıyorsanız (İOS 8 ve S5 üzeri) gibi parmak izi teknolojisinden yararlanabilirsniz. Parmak izi teknolojisinden yararlanmak için iş cep uygulamasına şifre bilgilerinizi girmeden bir defa geçerli olmak kaydıyla parmağınızı aktivasyon yaptırmanız gereklidir. Artık şifre girişi yapmadan parmak izinizle giriş yapabileceksiniz yani güvenlik hat safhada. Parmak izi teknolojisini kullanmaktan vazgeçmiş iptal ettirmek isteyebilirsiniz, bunun içinde müşteri hizmetlerini arayarak iptal ettirebilirsiniz.

İş Cep Uygulaması Sosyal Medya
Günümüzde küçükten büyüğe herkesin sosyal medya adresi var. İş bankasının bu uygulamasına özel resmi sosyal medya adresleri var bunları belirtelim ki hızla türeyen sosyal medya dolandırıcılarına kanmayın. Verdiğimiz adreslere dikkat edin ki adreslere benzer linklerle sizi kandırmaya çalışmasınlar. İşte İş cep uygulamasının resmi sosyal medya adresleri;
Facebook:   www.facebook.com/iscep
Youtube:     www.youtube.com/iscep
İnstagram:   www.instagram.com/iscepisbankasi
Resmi sosyal medya linkleri bunlardır. Telefonunuza benzer adresli mesajlar gelirse kesinlikle itibar etmeyiniz. İş bankasının bu adreslerden başka sosyal medya adresi yoktur. Sosyal medya adreslerinden iş cep ile alakalı reklamları ve güncellemeleri anlık takip edebilirsiniz. Televizyon reklamlarından da ünlü komedyen Cem Yılmazın oynadığı tanıtımları zaten izliyoruz.

İş bankası müşteri memnuniyetinin kıymetini hep bilmiştir. Bu sebepten dolayıda Müşterisi en çok olan bankalar arasında her zaman yerini korumuştur. İş cep uygulamasını kullananlar içinde bazı kampanyalar oluşturarak çekilişle özel hediyeler vermektedir. Düzenlenen bu kampanyaları ve çekilişleri gerek sosyal medya adreslerinden gerek televizyon reklamlarından gerekse telefonlarımıza gelen mesajlardan takip edebilir bu çekilişlere katılarak sizlerde hediyeler kazanabilirsiniz. Şansım yok demeyin iş bankasının sizlere sunduğu bu fırsatları kaçırmayın.

1 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 4,00 dışında5)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*