KOSGEB Projeleri Destek Programları Temel Kriterleri

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı olarak görev yapan KOSGEP, 1990 yılı itibariyle kuruluşunu tamamlamış bir kurumdur. Özellikle orta ve küçük ölçekli işletmelere verdiği desteklerle ön plana çıkan KOSGEP, bu işletmelerin sanayideki payını ve etkisini arttırmayı amaçlamaktadır. Ar-Ge hizmetleri dahil olmak üzere pek çok hususta destekler sunan kuruluş, destek programının hayata geçirilmesi için bazı kriterlerin yerine getirilmesini şart koşmaktadır. Başlıca destek programları ise aşağıdaki şekilde sıralanmaktadır:

  • KOBİ Proje Destek Programı
  • Genel Destek Programı
  • Birlikten Kuvvet Doğar! İş Birliği Güç Birliği Destek Programı
  • Ar-Ge İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı
  • Endüstriyel Uygulama Programı
  • Girişimcilik Destek Programı

Görüldüğü üzere KOSGEB projeleri oldukça geniş bir kapsamda hayata geçirilmektedir. Bu destek programlarının en temel amacı isen; küçük ve büyük ölçekli işletmeleri sosyal ve iktisadi açıdan desteklenmesidir.

KOBİ Destek Programı ile KOSGEP’ten Destek Sağlayın

Bu testek programı, işletmelerin yönetim, organizasyon, üretim, insan kaynakları, dış ticaret, bilgi yönetimi, mali işler ve bunlarla alakalı olan projeleri desteklenmektedir. Firmaların sunacağı KOSGEP projeleri kapsamında 150.000 TL’ye kadar geri ödemesiz olarak finans desteğinin sağlanması mümkün olmaktadır. KOBİ Destek Programı’nın en belirgin özelliklerinden birisi ise; proje süresinin 6 ay ile 24 ay arasında olmasıdır.

Genel Destek Programı ile KOSGEP’ten 13 Farklı Kalemde Destek Alın

KOSGEP destekleri kapsamında yer alan Genel Destek Programı ile Yurtdışı gezisi desteği, fuar desteği, tanıtım desteği, nitelikli eleman istihdamı desteği, eşleştirme desteği, eğitim desteği, danışmanlık desteği, enerji verimliği desteği, test analiz ve kalibrasyon desteği, tasarım desteği, sınai mülkiyet ve belgelendirme desteği ve bağımsız denetim desteği sağlamak mümkün olmaktadır.

Güç Birliği Destek Programı ile Güçlerinizi Birleştirin

KOSBEB bu destek programı ile KOBİ’lerin sorunlarına çözüm üretebilme noktasında birlikte iş yapabilme özelliklerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. KOSGEP projeleri kapsamında yer alan bu destek programına katılmak için; en az 5 işletmenin bir araya gelmesi şart olmaktadır. Yine proje kapsamında KOBİ’lere 250.000 TL geri ödemesiz olarak destek sağlanmaktadır. Ayrıca geri ödemeli olarak ise 500.000 TL kadar destek sağlanabilmektedir.

İLGİLİ:  Girişimci Kadınlara Devletten Tam Destek

Ar-Ge İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programını Keşfedin

Özellikle teknoloji ve bilime dayalı yeni buluş ve fikirlerin desteklendiği bu programda oldukça tatmin edici bir destek sağlanmaktadır. Firmanızı Ar-Ge İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama alanlarında geliştirmek istiyorsanız bu destek programı tam size göre. Bu program sayesinde Ar-Ge hizmetlerinde kullanılmak üzere makine, teçhizat, hammadde, donanım ve yazılım gibi çok sayıda farklı kalemde destek sağlamınız mümkün olmaktadır. KOSGEP projeleri kapsamında, geri ödemesiz olarak 100.000 TL destek sağlamak mümkün olmaktadır. Ayrıca geri ödemeli olarak ise; 200.000 TL,ye kadar finans desteği sağlanabilmektedir.

Endüstriyel Uygulama Programı ile Üretiminizi Geliştirin

İşletmelerin üretmiş oldukları ürünlerini ticari alanda geliştirmelerine destek olan bu program sayesinde, pek çok farklı kalemde maddi destek sağlamak mümkün olmaktadır. Endüstriyel Uygulama Programı projesi için gerek duyulan; analiz ve laboratuar ekipmanı, üretim hattı tasarım giderleri ve üretime yönelik makine ihtiyaçlarınızı karşılanması mümkün olmaktadır. Proje kapsamında 150.000 TL geri ödemesiz olarak destek sağlanabilmektedir. Ayrıca geri ödemeli olarak ise 200.000 TL’ye kadar destek sağlanmaktadır.

Girişimcilik Destek Programı ile Yeni İş Fikirlerinizi Hayata Geçirin

Bu destek programı yen iş fikirlerinin desteklenmesini amaçlamaktadır. KOSGEP projeleri kapsamında girişimcilere eğitim desteği de sağlanmaktadır. Girişimcilik Destek Programı 3 farklı alt programdan oluşmaktadır:

  • Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi
  • Yeni Girişimcilik Desteği
  • İş Geliştirme Merkezi Desteği

Yeni iş fikirleri bulunan ve girişimci bir ruha sahip olan bireylerin desteklenmesi bu program ile mümkün olmaktadır. Sizin de yeni fikirleriniz mevcutsa Girişimcilik Destek Programı tam size göre

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 dışında5)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*