Kredi Almak İçin Nereye Başvurmalıyım

Dönem dönem kişiler nakit konusundan sıkıntılar yaşamaktadırlar. Ve bu neden ile kredi almak için nereye başvurmalıyım gibi araştırmalar içerisine girmektedirler. Nakit sıkıntısı olan kişilerin ilk olarak başvuru yapabilecekleri yer bankalar olmalıdır. Bankalar, ihtiyacı olan ve kriterleri karşılayan kişilere kredi vermek içinde isteklidirler. Bu konuda size banka yetkilileri ayrıntılı bir şekilde detaylı bilgileri memnuniyet ile aktaracaklardır.

Kredi Başvurusu Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kredi başvuru işlemi gerçekleştirilirken, kredi kullanmak için gerekli olan kriterleri taşıyıp, taşımadığımızı öğrenmeniz gerekmektedir. Bankalar kredi başvuru yapan kişilerde, geçmiş dönem banka çalışmalarını, SGK durumlarını, mevcut borç ve ödeme durumlarını ve kredi kayıt bürosunda ki kkb puan durumlarını dikkate almaktadır. Bu kriterlere sahip değil iseniz, her yapılacak olan kredi başvurusu kkb skorunuzdan da eksi olarak düşeceği için, başvurmadan önce mutlaka bu kritelerin hangileri sizde mevcut bunun öğrenilmesi ve bilinmesi gerekmektedir. Her banka farklı faiz oranları ile çalıştığı için bu oranlarda iyi araştırılmalı ve en uygun koşulu sağlayan banka ya başvuru yapılması, ödemede sizin acınızdan kolaylıklarda sağlayacaktır.

Kredi Başvurum Onaylanmadı Ne Yapmam Gerekir?

Kredi başvurunuz onaylanmadı ise, farklı farklı bankalara tekrar başvuru yapmanız anlamsız olacaktır. Çünkü ülkemizde ki tüm bankalar veri tabanında merkez bankasını dikkate almaktadır. Bu sebep ile diğer bankalarda başvurunuzu ret edeceklerdir. Ret edilme nedeninizi öğrenerek, kriterleri daha uygun hale getirmek için bir zamanda bekleyebilirsiniz. Borçlu iseniz, borcunuzu kapatarak yâda borç bakiyesini daha az seviyeye getirerek, SGK’lı değil iseniz, SGK’lı bir işte en az 6 ay çalışarak belirli bir zaman sonra yeniden başvuru yapmayı deneyebilirsiniz. Üzerinize ait taşınmaz mal varlığınız var ise, kredi karşılığı ipotek gösterebilirsiniz. Borç durumunuz yok fakat diğer kriterlerde sorun oluşuyor ise, banka çalışması sorunsuz sabit geliri ve varlığı olan bir kişiyi kefil olarak göstererek yeni bir başvuru yapabilirsiniz.

İLGİLİ:  Garanti İnternet Bankacılığı ( 444 0 333 ) 7/24

Kredi İçin Başvuru Yapabileceğim Farklı Kurumlarda Var mıdır?

Bankaların kredi alternatifleri dışında, bazı faktöring firmalarda belirli koşullar karşılığında kredi kullandırmaktadırlar, fakat bu firmaları iyi araştırmak ve istenilen şartların neler olduğunu iyi analiz etmek gereklidir. Ve bu firmalar bankalara oranla daha fazla faiz oranları talep etmektedir. Bu neden ile banka üzerinden kredi kullanmak daha avantajlı olacaktır.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 dışında5)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*