KrediGO Nedir ? ve Avantajları Nelerdir ?

Merhaba arkadaşlar. Bugünkü konumuz kredigo ve avantajlarından faydalanacağımızı anlatmaya çalışacağız. Kredigo finans bank tarafından android veya ios yazılımlı telefonlarınıza yüklenen uygulamadır. Bu uygulama sadece kredi amaçlı geliştirilmiştir. Bu yüzden böyle bir uygulamayı çıkartan banka finans bank dır. Bankalar yıllardır internet’ten kredi başvurusu almaktalar ama kredi go uygulaması ilk defa sadece kredi için geliştirilmiştir.

KrediGo Uygulamasını Telefonuma Nasıl İndirebilirim?

Bilindiği üzere internet bankacılığı aracılığıyla kredi veriyorlar kredigo uygulamasının farkı google play store ve App store den indirebiliyorsunuz. Daha önce Bankalar tarafından kullanıma sunulmuş mobil uygulamalarla kredi başvurusu yapılıyordu ama bu finans bankın krediGo uygulamasıyla sadece kredi işlemlerini yapıyoruz. Google store yada App store mağazanızdaki arama bölümüne KrediGo yazarak bu uygulamayı indirip kurabilirsiniz.

KrediGo uygulamasını telefonuma kurdum hangi işlemleri yapabilirim? ve Bana Ne Gibi Avantajları Vardır?

Finans bankın kredigo uygulamasını sadece finans bank müşterileri değil herkes kullanabilir ama anında finans bank müşterisiyseniz anında kredinizi kullanabilirsiniz. Eğer finans bank müşterisi değil de başka bankanın müşteriyseniz yakınınızdaki her hangi bir finans bank şubesine giderek kredinizi kendi hesabınıza aktararak kredinizi kullanabilirsiniz. Şimdi bu kredigo uygulamasıyla neler yapabileceğimizi inceleyecek olursak;
a- KrediGo uygulamasıyla istenilen kredi fiyatını belirliyorsunuz gerekli bilgileri dolduruyorsunuz böylelikle kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.
b- KrediGo uygulamasında kredi başvurularınızın durumlarını gözlemleyebilirsiniz ve kullandığınız krediye ait bilgilere ulaşabilirsiniz.
c- KrediGo uygulamasında Kredi hesapla bölümünü göreceksiniz,istediğiniz fiyat ve taksitlerin hesaplamalarını yapabilirsiniz.
d- KrediGo uygulamasıyla toplam geri ödeme fiyatınızı ve aylık ödeyeceğiniz taksit fiyatlarınızı görebilirsiniz.
e- KrediGo uygulamasında kredi doktorum bölümü vardır bu bölüme girerek krediniz için aklınıza takılan birçok sorunuzun cevabınızı bulabilirsiniz.
f-  KrediGo uygulaması için danışmanlardan gereken yardımı alabilirsiniz.

Bir kredi başvurusu yaptığımızda kredi notuna ve risk raporları incelenip faiz oranlarına göre değerlendirildiğini daha önceki makalelerimizde anlatmıştık.Yani iyi bir kredi notunuz varsa kredigo uygulamasında yapacağınız kredi başvurusuyla hemen krediye sahip olabilirsiniz. KredGo uygulamasında ihtiyaç kredisi başvurunuzu aşağıdaki tabloyu inceleyerek hesaplamalarınızı ona göre yapabilirsiniz.

  ALINACAK ÜCRETLER
(BSMV Dahil)
TOPLAM MALİYET ORANLARI**
Kredi Tutarı Kredi Faiz Oranı (Aylık) Kredi Vadesi (Ay) Kredi Taksit Tutarı (Aylık) Kredi Tahsis Ücreti (BSMV Dahil) Sigorta Prim Tutarı* Yıllık Toplam Maliyet
30.000 TL %1,09 48 846 TL 157,5 TL 1030,91 TL %17,2116
30.000 TL %1,29 48 890 TL 157,5 TL 1044,40 TL %20,5956
30.000 TL %1,44 48 925 TL 157,5 TL 1054,43 TL %23,1912
30.000 TL %1,59 48 960 TL 157,5 TL 1064,35 TL %25,8384
İLGİLİ:  İşletme Kredisi Almak İçin Neler Gerekir ? Nasıl Alabiliriz ?

KrediGo uygulamasıyla mesela 30,000 liralık kredi başvurusu yaptığımızda 1,29 faiz oranı hesaplamalarına göre 2 yıl yani 48 ay vade ile 890 liralık taksitlerle ödediğinizde toplam olarak 47.720 lira geri ödüyorsunuz. Tabii bu eklentilerle değişkenlik gösterebilmektedir. KrediGo uygulamasında kredi başvurularınızı incelediğiniz menüde T.C Kimlik numaranız, doğum tarihiniz ve cep telefonu numaranızı girerek kredinizi sorgulayabilirsiniz. KrediGo ile almış olduğunuz kredileri çağrı merkezlerine yada ATM üzerinden ödeyebilirsiniz. KrediGo uygulamasında başvurular müşterilerin kredi skoruna göre değerlendirilmektedir.Bu durumda kredi skoru nedir? dediğinizi duyar gibiyiz hemen açıklayalım; kredi skoru, müşterilerin ödemelerine göre verilen puanlama sistemidir.Kredi skorun düşük olursa başvurularınızın onaylanması sıkıntıya düşer.

KrediGo Uygulamasında İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvurabilirim?

Kredigo uygulamasını android telefonlar için play store ios yani apple yazılımlı telefonlarda app store mağazasının arama çubuğuna yazıp araıyorrsunuz.İndirdiğiniz uygulamayı kuruyorsunuz ve kredi başvurusunu hiç beklemeden yapıyorsunuz.

KrediGo ile İhtiyaç Kredisi Şartları Nelerdir?

KrediGo kredi işlemlerinizi telefonunuz üzerinden yapabileceğiniz bir uygulamadır. Yani herhangi bir kredi şekli yada kampanya değildir. Bu konuda herhangi bir yanılma olmasın. Şimdi kredigo uygulamasıyla başvuracağınız ihtiyaç kredisinin şartlarını inceleyelim.
a- İhtiyaç kredisi tahsis konusunda banka tarafından hayat sigortası istenmektedir.
b- Hayat sigortanızı finans bank tarafından düzenlerseniz yukarıdaki tabloya göre yaklaşık olarak 47 yaşındaki kişiye göre prim tahsil edilecektir.
c- İhtiyaç kredisi için tahsil edilen tüm faiz,vergiler ve kredi tahsis ücreti yıllık toplam maliyet oranına dahildir.
d- Hayat sigortası primi yıllık maliyet oranına dahil değildir.
e- Taksit ödemeleri 1 ay yani 30 gün arayla yapılmak zorundadır.
f-  Finans bank piyasa şartlarına göre;
 –  Kampanya şartlarında ve faiz oranlarında değişiklik yapma hakkına ve yetkiye sahiptir.
 –  Başvurulan kredileri değerlendirme hakkına ve yetkiye sahiptir.
 –  Uygun görmediği kredileri reddetme hakkına ve yetkiye sahiptir.

KrediGo uygulamasını yukarıda anlattığımız şekilde indirin bazı mobil mağazalarda uygulamanın adına benzeyen uygulamalar görebilirsiniz. Mesela KrediGo yerine KredG yada benzer isimlerde uygulamalar görebilirsiniz buna dikkat edebilirsiniz. Bu uygulama ilgili tüm gereken bilgi ve detayları www.qnbfinansbank.com/krediler/ihtiyac/kredigo/default.aspx adresinden öğrenebilirsiniz. Yani görüyoruzki bu uygulama ile nerede olursanız olur oturduğunuz yerden kredi başvurusu yapıp onaylandığı taktirde tüm kredi işlemlerimizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Günümüz teknoloji devri ve devrin mucitleri ürettikleri icat ve yazılımlarla her şeyi elimizin altına getiriyorlar.

Evet arkadaşlar bu makalemizde teknolojinin bizlere sağladığı bir kolaylıktan bahsetmiş olduk. Hayatımızı kolaylaştıran böyle teknoloji harikası olan ürü ve uygulamalarla ilgili bilgiler vermeye devam edeceğiz bugün sizlere finans bankasının müşterilerine ve diğer banka müşterilerinin de kullanabilecekleri kredigo uygulaması hakkında bilgi vermiş olduk.

1 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 4,00 dışında5)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*