Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2018 ( Güncel )

Öğrenciler için her zaman ihtiyaç duyduklarında kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar sayesinde tüm öğrenciler ister üniversite, ister lise ve yüksek okullarda okudukları zamanlarda kredi kullanabilmektedir.  Günlük yaşantımızda her zaman paraya ihtiyaç duyarız ve ihtiyaçlarımızı bize en iyi imkanları sunan bankalardan kullandığımız krediler sayesinde bir nebze olsa rahatlatmayı başarırız. Normal bir insanın bile krediye ihtiyacı bulunmakta ve öğrenciler ile kıyasladığımızda okuyan kişinin daha çok masrafı olduğu gerçeği günümüzde gözle görünür şekilde büyüktür. Hem okul masraflarını karşılamak, hemde ihtiyacı olan erzak ve eşyaları tamamlamak için gençlerin kredi kullanmaları gerekebilir. Aile durumları fazla elverişli olmayan ve ihtiyaçlarını karşılayarak taksitle ödeyebilecek olan öğrenciler için aşağıda belirttiğimiz bankalar kredi imkanı sağlamakta ve hiç bir belge yada evrak istemeden işleminizi hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Çoğu bankanın gelir belgesiz kredi vermesinin sağladığı kolaylıklar sayesinde ihtiyacı olan tüm öğrencilerin hem ihtiyaç, hemde öğrenim kredisi kullanması mümkün olmuştur.

Öğrencilere Kredi Veren Bankaların Şartları ?

Öğrenciler için sunulan alternatif kredi seçenekleri sayesinde gelir belgesi sunmadan kredi almaları kolaylaştırılmıştır. İsteyen tüm öğrenciler bankalardan başvuru yaparak kredi kullanabilmekte fakat, ilk öncelik bankaların sizin kontrol edeceği tek noktanız siciliniz’in temiz olup olmadığıdır. Bunun için kredi sicilinizi temiz tutmuş olmanız ve kullanmış olduğunuz bir kredinin bulunmaması şartı koşulmaktadır. Kısacası risk raporu bulunmayan öğrencilerin bankalara başvurarak kefilsiz, evraksız kredi almalarında hiç bir problem bulunmamaktadır.

Çoğu bankanın bir biri ile yarıştığı bu dönemde yeni bir müşteri potansiyeline sahip olmak için çalışmalarına hız kesmeden devam eden bankalar kredi konusunda öğrencilere büyük yardımda bulunurlar. Önceden almakta çok zorlandığımız kredi kartı için şimdi nereden başvuru yaparsak yapalım anında onay sayesinde rahatlıkla kredi kartımızı kullanmaya başlayabiliyoruz. Bunun gerçekleşmesinin en büyük nedeni ise bankanın sizin için sağladığı küçük miktarda krediyi ne kadar düzenli ödemeniz ile ilgili bilgi toplaması ve sizin kredi notunuzu belirlemesi açısından önem sağlamaktadır. Bankalar ile hiç çalışmamış bir genç nasıl kredi alabilir ? banka bunun için bir deneyim sunuyor ve kredi kartınızın ödemelerini düzenli yaptığınız zamanlarda sizin notunuzu yükselterek kredi çekmeniz için gereken tüm faydaları sağlıyor.  Bunun için kartınızı aldığınız andan itibaren düzenli ödemelerinizi yapmalı ve kredi puanınızı yüksek tutmalısınız.

Öğrenim süresinde bazı maddi yardımlara ihtiyaç duyabileceğimizi ön görerek düzenli bir harcama yapabilir, ihtiyacımız olduğu anda bankada bulunan kredimizi hızlı ve kolay bir şekilde kullanabiliriz. Öğrenciler için aynı zamanda düşük faizler ile sunulan öğrenim kredisi için devlet bünyesinde bulunan ziraat, vakıf ve halk bankası gibi önde gelen bankalar sayesinde düşük faizli kredileri tüm öğrenciler hızlı ve kolaylıkla kullanabilmektedir. Bankaların sizlere vereceği ilk kredi kartının limitleri 500 ile 1000 TL arası yer alacaktır. Ödemeleriniz düzenli olması durumunda bankanın otomatik limit yükseltme servisi sayesinde kredi limitinizi daha üst sınırlara çıkartabilir, daha fazla ihtiyacınız olduğunuzda kredi kullanmadan kartınız sayesinde sorunlarınızı çözme şansına sahip olabilirsiniz.

Ziraat’ten Eğitime Destek Kredisi

Ziraat bankasının eğitime destek sloganı ile sunduğu kredi sayesinde okul, yurt, üniversite ve dershane giderlerinizi karşılamanıza yardımcı oluyor. Sunduğu düşük faiz ve geri ödemesi kolay olan 36 ay vadeli kredinizi dilediğiniz zaman kullanabiliyor, kullandığınız krediyi hiç faiz ödememiş gibi 36 ay sonunda hem ihtiyaçlarınızı gidermiş olabilir, hemde eğitiminizi zorlanmadan tamamlamış olursunuz. Ziraat bankası sizden bu eğitim kredisini kullanabilmeniz için bir kefil isteyebilir veya büyüklerinizi teminat göstererek kullanmanızı sağlayabilirsiniz. Eğer okuyan öğrencinin bir mesleği var ise ve aylık düzenli bir geliri var ise bu kredi direk kendisine hiç bir kefil gerekmeden verilebilmektedir. Tüm Türkiye’nin en az faiz imkanları ile kredi veren bankasından birisi olarak devletimizin sunduğu tüm kolaylıklar sadece Ziraat’ta sizleri bekliyor.

Denizbank’tan Öğrencilere Özel İhtiyaç Kredisi

Deniz’den Öğrenciler için küçük ihtiyaçlarınıza uygun 2000 TL gibi miktarda kullanabileceğiniz kredinizi hızlı ve kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Bankada hesabı bulunan öğrencilerin ailelerinden gelen düzenli ve kalkındıracak miktarda paraların banka tarafından takip edilerek sizlere kredi sunabileceği fırsatlar doğduğunun altını çizmekte fayda var. Kullanacağınız kredi için kefil ve evrak gerekmeden hızlı kredi kullanma fırsatını yakalamanız için yapmanız gereken başvuruda bulunmak için telefonunuzun mesaj bölümünü açarak ”KAMPANYA” yazıp boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı ve telefon numaranızı yazdıktan sonra ”3280” e kısa mesaj atarak onaylandı mesajını beklemektir. Aynı zamanda diğer türlü öğrenci kredi başvurusu için telefonunuzda İnternet bankacılığı yüklü ise direk giriş yaparak başvuruda bulunmanız’da kolaylık sağlayacaktır. Şubeye gitmeye gerek duymadan krediniz onaylanır onaylanmaz hesabınıza yansıyacak ve ödemelere bir sonraki ay başlayabileceksiniz. % 0,99 faiz fırsatı ile sahip olabileceğiniz kredi için zaman kaybetmeden başvuruda bulunabilirsiniz.

İLGİLİ:  Uygun Faizli 240 Ay ( 20 Yıl ) Konut Kredisi Veren Bankalar ( ÖZEL )

İş Bankasından Öğrencinin Yüzünü Güldüren Kredi

Günümüzde sıkça kullandığımız bankalar arasında yer alan İş Bankasının kampanyalı kredi fırsatından tüm öğrenciler kolaylıkla yararlanabiliyor. Uygun faiz ve düzenli ödeme sistemi sayesinde alabileceğiniz kredi ile hem öğrenim masraflarınızı, hem yurt ve dershane masraflarınızı zorluk çekmeden karşılayabileceksiniz.  İş Bankası Eğitim Kredisi için başvuruda bulunmak isteyen gençlerin bankaya bazı belgeleri sunması ve öğrenci olduğunu kanıtlaması istenmektedir. Bu belgelerden bazıları ise şu şekildedir:

  • Öğrenci Kayıt Belgesi Aslı
  • Okul Ücretini Gösteren Belge
  • TC Kimlik Belgesi

Bu belgeler ile yapılan başvuru sonucunda değerlendirme yapılır ve siciliniz temiz ise en kısa zaman içinde onay mesajı aldıktan sonra kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Öğrenim Kredisi Başvurusu

Yapı kredi’den öğrenciler için sunulan kredi fırsatı bu yılda devam etmektedir. Hesabına düzenli para akışı bulunan ve kredi sicilinde her hangi bir problem bulunmamış, kredi kartlarını düzenli ödemiş olan gençlere sunulan eğitim kredisi için düşük faiz oranları sağlanmaktadır. Dosya masrafı almadan en yüksek öğrenim kredisini sunan bankalar arasında yer alması’da büyük önem taşıyor. 50.000 TL‘ye varan kredi miktarını kullanarak tüm okul , dershane ve araç gereç ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz.  48 Aya varan vade seçenekleri ile aylık fazla zorlanmayacağınız taksit bedellerini düzenli ödemeniz durumunda sicilinize olumlu katkı sağlayacağını’da belirtmekte fayda var. Yapı Kredi Bankası Eğitim Kredisi için yapmanız gereken hemen İnternet şubesi yada size en yakın şubeler aracılığı ile başvuru yapmak ve en kısa sürede olumlu sonuç almanız durumunda kredinizi kullanmaya başlamak.

Garanti’den Eğitime Destek Kredisi

Bulunduğu konum itibari ile kaliteli hizmet veren bankalar arasında yerini koruyan Garanti‘den öğrenciler için 25.000 TL ye kadar % 1.32 faiz oranları ile eğitime destek kredisi sunuluyor. Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılaması için bir nebze katkıda bulunacak olan bu krediyi kullanmak için okuduğunuzu bankaya belirtmeniz ve belgeleriniz ile en yakın şube veya İnternet şubesinden başvuru yapmanız gerekmektedir. Özel okullar için sıkça tercih edilen kredi seçeneği sayesinde sizde üniversite veya özel okul kredisi imkanlarından kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kullanacağınız kredi sayesinde eğitim masraflarınızı karşılayabilir, öğrenim durumunuzun sıkıntısız geçmesini sağlayabilirsiniz. En çok tercih edilen ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan bankalar arasında yer aldığının’da altını çizmekte fayda var.

Vakıf Bankası’da Eğitim İçin Kredi İmkanı Sunuyor

Öğrencilerin velilerininde başvurabileceği Vakıfbank eğitim kredisi seçeneğinin içinde bulunan okulların başlangıcı ilk öğretim, ortaokul , lise ve üniversite sonrası ön lisans alan öğrencilerin bu krediyi kullanmaya hak kazandığını söyleyebiliriz. Geliri bulunan ailenin bunu beyan etmesi ve belgelemesi durumunda bankadan eğitim sırasında destek olması için sunduğu 40.000 TL ye kadar kredi imkanından yararlanabilirsiniz. Öğrencilerin aynı zamanda bu krediyi kullanabilmeleri için 18 yaşını doldurmuş olmaları gerektiği, eğer küçük ise aile bireylerinin başvuru yapabileceği belirtilmiştir. Uygun faiz imkanları ile kullanılabilecek bu krediyi 12 aya varan taksit imkanları ile kullanmak mümkündür.

Odeabank’tan Öğrenci Kredisi

Son olarak OdeaBank sizlere 20.000 TL tutarında kredi imkanı sağlıyor. 60 aya varan vade seçeneklerinden yararlanabileceğiniz bu bankadan eğitim için gereken kredinizi kolaylıkla kullanabilirsiniz. Aynı zamanda siciliniz temiz ise gelir belgesi veya kefil gerekmeden 500 TL limitli kredi kartı almanız’da mümkündür. 60 Ay taksitle kullanacağınız kredi için ise okuduğunuz okuldan kayıt belgesi ve diğer öğrenim belgeleriniz ile başvurmanız durumunda krediniz kısa zamanda onaylanır ve sizlere teslim edilir.

Üniversite Öğrencisine kredi veren bankalar arasında yer alan Odeabank sayesinde dilediğiniz zaman en yakın şubeye giderek kredi kartı başvurunuzu yapabilir, zaman kaybetmeden kredi kartınızı en yakın şube veya bulunduğunuz adresten teslim alabilirsiniz. Kullanıma başlayacağınız kredi kartınız ilk ise alacağınız maksimum limit 500 ile 1000 TL arasında olacağını’da unutmayınız. Ödemeleriniz düzenli olduğu taktirde limitiniz isteğiniz doğrultusunda yükseltebilir, diğer ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz seçenekleri değerlendirebilir, size en uygun kredi seçeneğini kullanarak rahatlıkla okul masraflarınızı karşılayabilirsiniz. Ödemeleri istediğiniz ay seçeneğine göre belirledikten sonra zorlanmadan taksitlerinizi ödemeye başlayabilirsiniz. Başarılı, mutlu ve güzel günler dileklerimiz ile…

 

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 dışında5)

3 yorum

  1. Merhaba, İstanbul’da üniversite okuyorum ve yardıma ihtiyacım var. Kredi kullanmak istiyorum ama bu güne kadar hiç bir bankadan kredi çekmedim. Bilgilendirmenizi okudum ve bende başvurmak istiyorum. Umarım olumsuz sonuç almam, şimdiden teşekkürler.

  2. Günümüzde bankaların sağladığı imkanlarla hayatımızın bir adım daha kolaylaştığını elbette inkar edemeyiz.Bu makalede de anlatıldığı gibi öğrencilerimiz okul masraflarını bankalara giderek öğrenci kredisini çekebilir uygun imkanlarla da ödeyebilir.

  3. iki yıldır Ankara’da öğrenciyim ailemin durumu olmadığı için bana fazla destek çıkamıyorlar. O yüzden kredi çekmeye karar verdim. Ama kafamda bir çok soru işareti var. Bunların cevabını hiç bir yerde bulamadım. Bana yardımcı olacak kişilerin yardımını bekliyorum.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*